Jak snadno odlakovat nehty?
Nejde vám odstranit dobře původní lak z nehtů? Důležité je mít kvalitní odlakovač bez acetonu, který lze použít i jako odmašťovač před lakováním nehtů, aby lak dobře přilnul k nehtům. Dále velmi také záleží, čím mechanicky odstraňujeme lak. Většina z nás používá vatové kosmetické tampony na odlíčení. Jenže vatové tamponky ve většině případů obsahují i příměs viskózy. Vatový tampon odlakovač do sebe vsaje, což je v pořádku. Bohužel problém nastává následně, protože odlakovač víceméně zůstává ve vatovém tampónku, který ho bohužel špatně propouští ven. Proto musíme stále dolévat odlakovač, a to bez valného výsledku v efektivitě odlakování. Tím se také pochopitelně zvyšuje spotřeba odlakovače a hlavně výsledky odlakování nejsou úplně ideální a práce je zdlouhavá. Řešením je bavlněná vata bez viskózy, která nasaje odlakovač a následně je schopná ho propustit i ven. Pokud máte doma gázu, lze použít i ji. Takto velmi snížíme spotřebu odlakovače a vaty. Odlakování je mnohem efektivnější a rychlejší.
Jak dosáhnout dlouhodobějšího efektu lakování?
Přibližně dvě hodiny před lakováním si nenamáčejte ruce dlouhodobě ve vodě (mytí nádobí, oken, koupání). Nehtová destička má totiž vzhledem ke svému složení schopnost do sebe nasáknout vodu a nabobtnat. Pokud byste se přece jen rozhodli nehty nalakovat. Může se vám lak hůře nanášet, protože v důsledku absorbování vody do nehtu, má lak menší přilnavost k nehtu. Lak vám nebude dobře držet a brzy se začne odlupovat. Proč k tomuto jevu dochází? Toto způsobuje postupné odpařování vody z nehtu při jeho schnutí. Tímto procesem se zmenšuje objem nehtové ploténky (nehtu) a může dojít k odfouknutí nebo popraskání laku a jeho následnému rychlému odlupování, což je nežádoucí. Je škoda přijít tak rychle o nalakované nehty.
Je váš lak kvalitní?
Trik jak poznat kvalitní lak je snadný. Otřete štěteček zlehka o hrdlo lahvičky a pokud po jeho vyjmutí lak ze štětečku nekape, ale chvíli se na něm udrží, než ukápne, je vše pořádku. V tuto chvíli je velký předpoklad, že vámi vybraný lak je kvalitní. Bude se vám s ním dobře pracovat, aniž by vám stékal do nehtového lůžka a pod nehtovou kůžičku nebo vytvářel barevně nerovnoměrné mapy na nehtu. Pro pohodlnější lakování je lepší vybírat laky se silnějšími štětečky, aby pokryly větší plochu nehtu. I u sebelepšího laku je ideální lak nanášet, co nejmenším počtem tahů (3-4 tahy) ve slabých vrstvách, aby se netvořily v laku bublinky a lak měl možnost dobře proschnout. Všeobecně drží lépe barevné laky se třpytkami, ale vždy je důležité dodržet postup lakování .
Trápí vás bublinky v laku?
Ty se mohou tvořit tím, že s lakem před použitím dlouho rychle pohybujete nahoru a dolů, čímž se dostanou do laku vzduchové bublinky. Štětečkem je následně s lakem přenesete na nehet. Zbavit se jich je téměř nemožné a zdlouhavé. V tomto případě je lepší nehty odlakovat a začít znovu. Aby jste se vyvarovali bublinkám v laku je ideálnější lahvičku s lakem promnout v dlaních anebo jen pomalu překlopit tam a zpět. Další možnou příčinou bublinek je nanesení příliš silné vrstvy laku. Doporučuje se lakovat v tenkých vrstvách, aby se tomuto jevu předešlo. Slabé vrstvy laku schnou rychleji než silné vrstvy laku. Bublinky v laku může mít na svědomí i příliš rychlé schnutí laku, třeba na sluníčku anebo velmi hustý lak, či lak starý.
Jak urychlit schnutí laku?
Je pro vás čekání na dokonalé zaschnutí laku náročným testem trpělivosti? A poškozený lak z důvodu špatného zaschnutí noční můrou? Domácí osvědčenou radou je ponořit nalakované nehty do misky s velmi studenou vodou (možno přidat do vody i led) na 3 minuty. Tento postup nemusí být vždy úplně praktický. Po vyjmutí nechte nehty volně uschnout. Nesušte je ručníkem, aby nedošlo k případnému poškození laku tlakem a strukturou ručníku. Další variantou je usušit lak fénem, důležité je vybrat variantu studeného vzduchu, který urychluje schnutí. Nejefektivnější metodou je investice do kvalitního sušiče laku. Sušič se aplikuje na závěr po kompletním nalakování nehtů. Existují varianty ve spreji, s pipetou nebo se štětečkem. Velmi dobře se pracuje se sprejem, jímž se nehty přestříkají z přibližně 20 cm vzdálenosti. U varianty sušiče, který se aplikuje štětečkem, je důležité si dát pozor, aby nedošlo ke kontaktu štětce a laku, který by mohl poškodit nezaschlý lak. Jednoduché je i použití sušiče s pipetkou (kapátkem), kterým zakápneme nalakovaný nehet, aniž by došlo ke kontaktu s lakem.
Stačí málo a radost vám bude přinášet dokonale hladký lak ve vašem oblíbeném odstínu. Lesklý, či matový, podle toho, jakou úpravu preferujete. Dopřejte si radost z krásně vlastnoručně nalakovaných nehtů, které vám budou dlouho držet. Samozřejmostí před samotným lakováním nehtů je jejich správné ostříhání.